STONE ISLAND
C.P. COPMANY
CAV EMPT
ADER ERROR
JORDAN
FEAR OF GOD
ACNE STUDIOS
REPRESENT
THE NORTH FACE
YEEZY
NIKE ACG
Київ, вул. Василя Липківського, 16Б
Пн-Нд 10:00 до 19:00
Обране
 

Carhartt - від робочого одягу до streetwear бренду

Бренд одягу Кархарт, завдяки стилю, зручності та функціональності, вважається одним із найкращих у сегменті streetwear. Однак спочатку Carhartt виробляв виключно екіпіровку для робітників.

Фірму, яка стала творцем безлічі культових новинок в одязі і зробила величезний внесок у формування істинно американського стилю, було створено 1889 року в м. Дірборн, у Мічигані. Ім'я компанії Hamilton Carhartt & Company дав її засновник - Гамільтон Кархарт.

Історія створення

Історія іменитого бренду починалася на невеликому горищному приміщенні, де було всього дві швейні машини. Спочатку штат співробітників складався з п'яти осіб. Це була ера тотальної індустріалізації, потреба в зручному одязі для зростаючого числом робітничого класу була величезною, чим і скористався заповзятливий Кархарт.

Робітники заводів і залізниць, фермери, інженери середньої ланки із захопленням зустріли комфортні й водночас на диво міцні костюми, штани, комбінезони з товстої бавовняної тканини.
Робітники заводів і залізниць, фермери, інженери середньої ланки із захопленням зустріли комфортні та водночас на диво міцні костюми, штани, комбінезони з товстої бавовняної тканини.

Гамільтон Кархарт поставив себе на місце робітника і зрозумів, що для зручності потрібно щонайменше десять кишень, що закриваються, куди можна покласти невеликі інструменти, інші дрібниці, потрібні в будь-яку хвилину.
Секрет успіху бренду полягав у тому, що засновник компанії вважав себе таким же робітником, як і його клієнти, тому ціни на його продукцію залишалися доступними, незважаючи на великий попит.

Через два десятки років, компанія так розширилася, що змогла відкрити виробництво в Джорджії, Південній Кароліні, Техасі, Каліфорнії. Офіси розмістилися у великих містах, таких як Нью-Йорк, Атланта, Даллас, Сан-Франциско тощо. Настала черга експансії на європейський ринок і перша філія була в Парижі.

Світова історія внесла свої корективи в специфіку бренду. Під час Першої світової війни з'явилися замовлення на виготовлення одягу для військових. Це був перспективний напрямок, але стиль мілітарі так і залишився невеликою частиною бренду Кархарт.

Під час економічної кризи 1930-х років, компанія переживала не найкращі часи, але змогла зберегти себе і відновити позиції на ринку.
Кінець ХХ століття характеризувався появою молодіжних субкультур, для яких великої важливості набував оригінальний одяг. Примітно, що такі різні категорії як панки, скейтери, хіпхопери та інші звернули увагу на речі Carhartt. Успішною для просування бренду стала співпраця зі студією Tommy Boy Records, на якій записувалися світові хіти хіп-хопу. Одяг Кархарт можна було побачити на таких зірках як Доктор Дре, Тупак та ін.

Стрімкий розвиток продовжився, було вирішено заснувати компанію Carhartt WIP. Одяг цього бренду став надходити на європейський ринок.
Довгий час компанія Carhartt випускала виключно чоловічий одяг. Однак, слідуючи світовим тенденціям гендерної рівності, 2007 року вийшла в світ лінійка одягу для жінок.

Компанія активно співпрацює з іншими виробниками, відомі спільні проєкти з Comme des Garcons, Vetements, Bathing Ape тощо. Загальний фурор викликала поява обмеженої серії кросівок Ейр Джордан 5, спільно з Емінемом.

Незважаючи на низку криз, компанія Carhartt досі залишилася в руках нащадків її творця. Продукцію цього бренду, крім фірмових магазинів, можна знайти у багатьох ритейлерів. З мережевими дискаунтерами, такими, як K-Mart, компанія не співпрацює, побоюючись демпінгу з їхнього боку і втрати статусу свого бренду.